Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Öğretmenler günü kutlu olsun

Öğretmenler günü kutlu olsun

Öğretmenler günü kutlu olsun. İlk öğretmenler günü; Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumunun 100. Yılından itibaren kutlanmaya başlandı. 1981 Yılının 24 Kasım’ından itibaren öğretmenler günü ilan edilmiştir.

Öğretmenler günü kutlu olsun AMA; Öğretmenliği gelir kapısı haline dönüştürenler yüzünden, öğretmenlik pekte eskisi gibi idealleri uğruna bu mesleği tercih edenleri geride bıraktı. Ahlaklı, medeni ve eğitilmiş insan kalitemiz bu nedenle azaldı. Bunun için istatistikleri açıklamaya gerek yok.

Eğer merak eden varsa, ülke genelinde okur yazar olmanın yanı sıra; dünyaca tanınmış bilim insanlarımızın sayısı parmakla sayılacak kadar az maalesef. Türkiye’deki ailelerin sosyoekonomik farklılıkları nedeniyle iyi eğitim almak artık herkesin ulaşabileceği bir unsur değil.

Öğretmenlik mesleğini gelir kapısı haline dönüştüren bazı sözde öğretmenler yüzünden artık bu ayrım daha da artıyor. Size bir örnekle açıklamak isterim. Devlet okulunda çocukları okuyan bir aile, çocuklarına ek ders veya özel öğretmen aracılığı ile ders aldırmaya çalıştığında, hüsranla karşılaşıyor. Dershanelerin, kursların, etüt merkezlerinin ve özel öğretmenlerin talep ettikleri parayı ödemek imkansız. Eğer aylık geliriniz çok iyi değilse, çocuğunuzun eğitimine ebeveyn olarak katkı saylamanız mümkün değil.

Sadece insan kaynağı olarak değil, ek kitaplar, yardımcı dokümanlar, internet üzerinden ücretle erişim sağlanabilen platformlar da bunlara dahil. Tamam öğretmenler günü kutlu olsun. AMA…