Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Taharet çubuğu nasıl değiştirilir

Taharet çubuğu nasıl değiştirilir

Taharet çubuğu nasıl değiştirilir? Evlerde, ofislerde, AVM, Hastane, okul ve kamu binalarında kullanılan alafranga tuvaletlerde, taharet almak için kullanılan aparatın adı ‘Taharet çubuğu’ dur. Bu ekipman zamanla eskiyebilir yada kullanım hatalarından dolayı zarar görebilir. Bu gibi durumlarda yenisiyle değiştirmek gerekir.

Bu ürünü sıhhi tesisat hırdavatçılarından bulabilirsiniz. Fiyatları, ürünün malzemesine ve kalitesine göre değişmektedir. Almadan önce, değiştirilmesi gereken ürünün uzunluğunu bilmeniz gereklidir. Çünkü tüm alafranga tuvaletin taharet çubuğu uzunluğu aynı değildir. Bazı üreticiler, klozetin sırt kısmını uzun tutar, bazıları kısa tutar. Bu durum da Taharet çubuğu nasıl değiştirilir konusu altında bu çubuğun uzunluğu da önemlidir.

Taharet çubukları, metal olabildiği gibi plastik veya pirinç malzemeden de imal edilmektedir. Metal malzemeler arasında en uzun ömürlü olanı bakırdan imal edilmiş olanıdır. Fiyat olarak diğerlerinden daha pahalıdır. Uzun ömrü göz önüne alındığında, bakır malzeme tercih etmek daha doğru olur.

Fakat yine de değişiklik yapmayı seviyorsanız, plastik, pirinç ve alüminyum olanları da kullanabilirsiniz. Bunlar da kendi arasında kromajlı, kromajsız ve plastik olarak değişir. Estetik görüntü için kromajlı önerebilirim.

Peki, nasıl değiştirilir? Nasıl montaj yapılır? Bu konuda ilginizi çekebilecek bir yardım videosu da hazırladık. Aşağıdaki videoyu YouTube Bilgi Sebili kanalımızdan izleyebilirsiniz. Abone olmayı, videolara yorum yazmayı ve dostlarınızla paylaşmayı unutmayın.