Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Rüyada ev görmek

Rüyada ev görmek

Rüyada ev görmek birkaç şekilde yorumlanabilir. Rüyada görülen evin; Durumuna ve özelliklerine göre farklı anlamlar taşır. Buna göre aşağıda sizler için, rüyada ev görmek başlığı altında tabirleri sıraladık. Rüyanız hayırlı olsun.

Çok odalı ve geniş ev görmek

Çok odalı ve geniş ev görmek dünyalıkla ilgili hayırlı bir rüyadır. Bununla birlikte, dar ve köhne bir evden, geniş ve çok odalı bir eve taşınmakta hayırlıdır. Memur için terfi anlamına gelir. Hamile bir kadının bu rüyayı görmesi de; Doğuracağı erkek çocuğa işaret eder. Erkek çocuğun çok zeki ve büyüdüğünde iş adamı olacağına işarettir. Evin odalarının sayısın çok olması, doğacak çocuğun varlıklı olmasına işarettir. Borçlu bir kimse için bu rüya, borçlardan kısa zamanda kurtulmaya işarettir. Hasta biri bu rüyayı görürse, dertlerinden kurtulacağına ve şifaya kavuşacağına işaret eder.

Dubleks veya müstakil ev görmek

Rüya sahibi için güzel günlerin çok yakın olduğu ve yaptığı yatırımların güçlenerek geri döneceğini, borçların ödenmesini, rahata kavuşmayı temsil eder. Özellikle ticaret yapmayı planlayan bir kimse bu rüyayı gördüyse, bağımsızlığını ilan edeceği günlerin yakın olduğunu, ticarette başarılı olacağını işaret eder. Eğer beyaz bir dubleks ev veya beyaz bir villa görüldüyse, temiz amel anlamına gelir. Bu ev dünyada yapılan iyiliklere ve ibadetlere karşılık ahirette huzuru müjdeler.

Yüksek tavanlı ev görmek

Rüyada yüksek tavanlı ev görmek, yakın zamanda çekilen sıkıntıların kısa süre içinde sor bulacağına işaret eder. Özellikle bir yakınının hastalıktan kurtulmasına, şifa bulmasına işaret eder. Yüksek tavanlı ev rüyalı genellikle sağlığın düzeleceğini müjdeleyen rüyalardır. Evin tavanının yüksek olması feraha işarettir. Çok iyi ve güzel günlerin yakın olduğunu işaret eder.

Eski ve bakımsız ev görmek

Eski ve bakımsız ev genellikle geçici huzursuzluğu ifade eder. Kısa süreli olumsuzlukları anlatır. Evin eski olmasından ziyade bakımsız ve pis olması olumsuz yorumlanır. Eski bir evi temiz ve bakımlı görmek ise olumlu yorumlanır. Burada önemli unsur temizliktir. Eski bir ev yorgunluğu ifade etse de bakımsız ve pis olması geçici huzursuzluk olarak ifade edilir. Çünkü kir, pislik, bakımsızlık geçici kavramlardır. Temizlenebilir ve bakımı yapılabilir anlamına gelir ki, bu nedenle geçicidir. Rüyasında eski ve bakımsız ev gören

Rüyada yıkılmış ev görmek

Rüyada yıkılmış ev görmek sıkıntılı günlerle mücadele edileceği anlamına gelir. Yıkılmış bir ev, eğer içinde eşyalarla birlikte yıkılmışsa ve tamamen enkaza dönüşmüşse rüyayı gören kişinin aile hayatında bir takım sorunlar yaşayacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gördüğünüzde, karamsarlığa kapılmayın. Unutmayın yaşanmamış her kötü olay, iyiye dönüştürülebilir. Bu rüya sahibi aile ilişkilerine dikkat ederse, itidalli davranırsa hayra dönüşür. Rüyanız hayırlı olsun.

Rüyada dar ev görmek

Rüyada dar ev görmek, ekonomik zorluklarla mücadele edileceğini ifade eder. Bazen dar ev rüyaları aile içinde tartışmalara ve huzursuzluklara işaret eder. Daha önce de belirttiğimiz gibi, yaşanmamış olumsuzlukları haber veren bu rüyalarda sonucu değiştirmek mümkündür. Aile içinde, anne, baba, kardeş, evlat, eş, hala, dayı, amca, teyze, yenge veya kuzenlerle çıkabilecek tartışmaları önceden etkisiz hale getirebilirsiniz. Dar ev rüyası gördüğünüzde mutlaka hayırlara vesile olmasını temenni edin. Ne kadar olumlu düşünürseniz, o kadar olumluya dönüşür.

Rüyada yanmış ev görmek

Rüyada yanmış ev yada yanmakta olan bir ev görmek, rüya sahibi için uyarı niteliği taşır. Çünkü bu rüya, o kişinin iş, aile ve yakın çevresi için ihmalkar davrandığını gösterir. Bu ihmal ise, rüya sahibine olumsuzluklar yaşatabilir. Örneğin ihmal ettiği işi için yada ihmal ettiği eşi için ayrılıklar söz konusu olabilir. Dikkatli olunması gereken bir durumdur. Hayırlara vesile olur inşaAllah.