Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Renault Express Otomatik Kapı Kilidi Ayarları

Renault Express Otomatik Kapı Kilidi Ayarları

Renault Express “Otomatik Kapı Kilidi Ayarları” nasıl yapılır? Özellikle çocuklu aileler için büyük önem taşıyan konudur. Ciddi güvenlik tedbirlerinden biri de araçlardaki kapı kilitleridir. Bazı araçlarda, harekete geçer geçmez devreye giren kapı kilidi mekanizmaları bulunmaktadır.

Kapı kilitleri; Bazı araçlarda devreye alındığında içeriden açılmaya izin verir. Bazı araçlarda verilmez. Bu durum; Araçlarda bazı ayarlarla her iki duruma göre ayarlanabilir. Otomatik kapı kilidi, çocuk güvenliği içindir. Ayrıca araç içindeki yolcuların dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı da korunmasını sağlar.

Çocuklar arka koltuklarda yolculuk yaparken, kapıyı açarak kazaya sebebiyet vermelerine engel olunur. Ayrıca araç içinde bulunan yolcuların da güvenliği için önemlidir. Zorunlu duraklanması gereken noktalarda (Trafik ışıkları, yay geçitleri, hemzemin geçitler, anayol bağlantı noktaları vb) Gasp veya insan kaçırma gibi durumlara maruz kalmamaları için de kullanılmaktadır.

Renault Express gibi, Renault’un diğer modellerinde de aynı mantıkla çalışmaktadır. Örneğin Renault Megane, Renault Clio ve diğer modellerde de aynı prensiple çalışır. Ön konsolda bulunan kapı kilidi sembolüne (Motor çalışır durumdayken) 5 Saniye süreyle basılı tutulduğunda, hız göstergesinde bir uyarı metni görünür. Bu “Kapı kilidi otomatik devrede” veya “Kapı kilidi otomatik devre dışı” Bu uyarı metinleriyle birlikte, birde uyarı sinyali duyulur. Bu durumu tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

Böylece aracınızla, durağan halden hareket haline geçtiğinizde kapılar otomatik kilitlenir. Sizin için bu işlemin nasıl yapıldığını anlatan 1 dakikalık videomuzu izleyebilirsiniz. Lütfen YouTube Bilgi Sebili kanalımıza abone olmayı unutmayınız. İyi seyirler.