Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Renault Express İnceleme

Renault Express İnceleme

Renault Express inceleme makalemizde; Renault’un hafif ticari sınıfında yer alan aracıyla ilgili görüşlerimizi paylaşacağız. Öncelikle motor bilgilerinden başlayalım. 1.5L Motor hacmine sahip, 4 Silindirli dizel motor, 95 Beygir güce sahip. 260 nM tork üretebilen bu motor, Renault’un farklı araçlarında da kullanılmaktadır. Araç 6 İleri manuel şanzımandır.

Araçla ilgili objektif yorum yapmaya özen göstereceğiz. Öncelikle 2023 Sonunda ve 2024 Başlarında, Renault gurubundan hafif ticari satın almak isteyenler için maalesef seçenek yok. Çünkü Kangoo ve Kangoo Maxi modelleri satışa sunulmadı. Ama yeni Renault Kangoo ve Grand Kangoo, kullanıcılarıyla buluşmak için gün sayıyor. Gelelim Renault Express inceleme konusuna. Eğer Kangoo ile kıyaslayacak olursak çok daha küçük bir ticari. Bunu Fiat gurubunda bulunan Fiorino ve Doblo gibi düşünebilirsiniz. Yada Ford gurubundaki Courier ve Transit gibi. Zaten Renault Express modeli de türemiş bir model. Eskiden Dacia Dokker olarak bilinen kasanın, hafif makyajlı hali. Aşağıdaki örnekten anlayabilirsiniz.

Renault Express; iç hacim konusunda oldukça dar bir araç. Eğer bu aracı kişisel işlerini halletmek için kullanmak istiyorsanız oldukça ideal. Ama ticari anlamda pekte memnun edici iç hacme sahip olmadığını söylemeliyim. Bu aracı bagaj kısmı ile yolcu kısmı arasında bulunan bir seperatör bulunmakta. Arka koltuklar yatsa bile bu seperatör sebebiyle en uzun yük 1 metreden fazla olmuyor. Bu nedenle ticari amaçla aracı kullanmak isteyenler için uyarmış olayım.

Aracın motor gücü bu kasa için yeterli. Uzun yolculuklarda ise ivmelenme ağır olsa da, 6. Vitese ulaştığınızda performans; Renault Clio tadı vermekte. Sonuç olarak 1.5L Dizel Renault motoru barındırmakta. Azami sürat 160km/h. Fakat bu elbette fabrika değeri. Bu araçla 200km/h üzeri çıkmak mümkün. Unutulmaması gereken en büyük güvenlik hatırlatması ise : Lastiklerin bu hıza uygun olup olmadığı. Aracın yakıt tüketimine gelirsek, şehir içi yakıt sarfiyatı 7Lt/100km. Uzun yolculuklarda bu rakam uygun sürüş durumunda 4,5lt/100km kadar düşüyor. Eğer 82km hızla sürüş sağlarsanız yakıt tüketimi 3,5 litreye kadar düşüyor.

Size, Renault Express İnceleme videosu da hazırladık. Dilerseniz YouTube Bilgi Sebili kanalımızdan araç tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Aracın iç ve dış donanımları, hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İyi Seyirler dileriz.