Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Rüyada hasta birini sağlıklı görmek

Rüyada hasta birini sağlıklı görmek

Rüyada hasta birini sağlıklı görmek tabiri yorumu. Gerçek hayatta hasta, yatalak, engelli veya kronik rahatsızlıkları olan tanıdığınız bir insanı sağlıklı görmek iyidir. Çünkü o insanın yakın zamanda sağlığına kavuşacağını müjdeler. Bu rüyayı gören kişi hasta ise kısa süre içerisinde sağlık durumunun iyiye gideceği anlamına da gelir.

Rüyada görülen ve gerçek hayatta hasta olan kişi akraba olabilir. Amca, hala, teyze, dayı, dede, babaanne, anneanne, anne, baba ve kardeş gibi. Eğer bir akrabanızı sağlığına kavuşmuş olarak görürseniz işte bu daha hayırlı bir rüyadır. Akrabalardan birinin sağlık durumunun iyileşmesi, genel anlamda çoğulcu huzur anlamına gelir. Örneğin; Ailede herkesin sevdiği Anneannenin hasta yatağından iyileşerek kalkması, ailede herkesi mutlu eder. Bu rüyada da aynen bu vurgulanır. Tüm aileyi mutlu edecek, huzurun sürekliliği sağlanacak, gelecek güzel günlerin de müjdecisidir.

Eğer rüyada görülen kişi, gerçek hayatta hasta değil ve sağlıklıysa nasıl yorumlanır? Bu durum aslında gerçekte hasta olmayan kişiyi; Rüyada sanki hastaymış ve iyileşmiş gibi görüldüyse burada iki farklı yorum vardır. Rüyada görülen kişinin maddi yönden daha varlıklı bir konuma yükseleceğini müjdeler. Diğer anlamı ise, rüyada görülen kişinin kısa bir rahatsızlık geçireceğini ve çabucak toparlanıp hayatına devam edeceğini belirtir. Zaten genel anlamıyla, bir hastanın hastalıktan kurtulduğunu görmek her zaman iyiye işarettir.

Rüyada gördüğünüz kişi için ümit kesilmişse

Rüyada gördüğünüz kişi, gerçek hayatta çok hasta ve doktorların yaşama ümidi kalmadı yorumları yapılıyorsa durum biraz daha farklı. Örneğin 120 yaşının üzerinde, bitkisel yaşama geçmiş, makinelerin desteği ile yaşayan bir yakınınızı rüyanızda sağlıklı gördüyseniz, bunun anlamı da rüyada görülen kişi için olumludur.

Halk arasında bu gibi durumlar için söylenen bir söz vardır. Allah iki iyilikten birini versin şeklinde söylenen bu söz, aslında o hastanın iyiliği içindir. İki iyilikten birincisi sağlıktır. İkinci iyilik ise o insanın artık durumunun düzelmesinin bir mucizeye bağlı olması ve öyle bir mucizenin olmayacağı düşüncesiyle, ölümün o kişi için kurtuluş olacağıdır.

Rüyayı gören kişiyi neler bekliyor?

Bu rüyayı gören kişi için neler olacak? Bu rüyayı gören kişi için mucize benzeri olaylar kendisini bekliyor olacak. Yakın zamanda yaşanacak salgın bir hastalıktan temas etmeden kurtulacak. Yine yakın zamanda yaşanacak ekonomik darlıklarla dolu günlerden refah içinde sıyrılacak.

Rüyanın görüldüğü yıl, sağlık sorunlarından hızlı şekilde kurtulacak (Hasta ise) Sağlığına kavuşacak ve uzun yıllar doktor yüzü görmeyecek. Daha öncede belirttiğim gibi, hastalığın iyileştiğini görmek her zaman hayra yorumlanır. Çünkü olumsuz bir durumun düzelmesi olarak tabir edilir.

Rüyanız hayrolsul. Unutmayın! Her zaman olumlu düşünün!

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!