Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » AdBlue Nasıl doldurulur?

AdBlue Nasıl doldurulur?

AdBlue Nasıl doldurulur? Sorusunu yanıtlamadan önce; Nedir bu Adblue? AdBlue, egzoz gazının araçtan dışarı atılırken, çevreye verdiği zararları azaltmak için kullanılan sıvı bir üründür. Peki bu sıvı ürünün içeriğinde ne var? AdBlue 35% Üre, 65% Saf su karışımıdır. Bu ürün Euro5 ve Euro6 motorlarda kullanılan, yakıt deposunun haricinde AdBlue deposu olan sıvıdır.

Teknik detayları bir kenara bırakıp AdBlue’nun ne zaman? Nasıl? Nelere dikkat ederek dolum yapılması gerekir? Sorularına yanıt vererek devam edelim. Bu arada AdBlue nasıl doldurulur? Videomuzu da YouTube Bilgi Sebili kanalımızdan izleyebilirsiniz. Tamamen beleş 🙂

Öncelikle aracınızın göstergesinde bir uyarı görürsünüz. Yeni nesil araçlarda yazılı mesaj olarak ta ekranda görünür. AdBlue dolumu markaların kendine özgü tasarım ve teknolojisine göre farklılık gösterebilir. Örnek olarak 2024 Model Renault Express 1.5 Dizel motorlu aracımızın AdBlue dolum sürecinin nasıl ilerlediğini sizlerle paylaşıyoruz.

Aracın göstergesinde bir uyarı mesajı görünür. Bu mesajda 2400 km’den önce AdBlue doldurun. Şeklindedir. Daha sonra ikinci uyarı olarak 1200 km’den önce AdBlue doldurun uyarısı gelir. Son olarak, 800 m’den önce AdBlue doldurun uyarısı gelir. En son depo boşaldığında motorun çalışmasını engelleyen durumlar ortaya çıkar. İşte size dolumun nasıl yapılacağı ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan videomuzla baş başasınız. Fiyat bilgisi de videoda yer almaktadır. İyi seyirler! Abone olmayı unutmayın!

Youtube kanalımıza abone olmayı unutma. İyi seyirler, video altta 😉

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!